אם נבחן את ההיסטוריה, נראה שהרצון לעור שזוף נבע כתוצאה ממציאות לא רצויה.

מלימוד התרבויות השונות ניתן להבחין כי עור לבן סימל סטטוס חברתי גבוהה, השתייכות למעמד האצולה באירופה, ביטוי למעמד חברתי גבוה בסין.

אז מה קרה שם לאורך השנים שהפך את הקערה על פיה?
התשובה טמונה במלחמת העולם הראשונה. בתום המלחמה המעמדות באירופה הטשטשו, עשירים רבים ירדו מנכסיהם ואצילים רבים, נאלצו לצאת לשדות לעבוד בעבור מזונם.

השהייה הארוכה תחת השמש הקופחת בשדות ובמטעים, גרמה לכך שגוון העור הלבן אשר הבדיל אותם מהאיכרים עובדי השדות, כבר מזמן הפך שזוף. עם הזמן מעצבי האופנה התאימו את עצמם למציאות המשתנה והדבר בא לידי ביטוי בין היתר, גם בהעדפה לגוון שזוף. לימים, גוון שזוף שידר בריאות ונעורים, בעוד שהמראה הלבן שידר מראה חולני ועייף.
 וכיצד משתזפים בקליניקת "Beauty Time"?
שיזוף בהתזה – השיטה הבריאה ביותר והעמידה ביותר לאורך זמן. החומר ממנו מופק הגוון המשזף הוא סוכר וניתן להשתזף בשלוש דרגות שונות של צבע. העור שעבר שיזוף בהתזה מקבל לאחר הצביעה את הגוון הטבעי שלו, ונראה כאילו נחשף לשמש.

המראה שמתקבל הינו טבעי ונשאר על העור למשך שבוע ועד עשרה ימים. לפני הטיפול מומלץ לבצע פילינג גרגירים בכל הגוף. יש להסיר היטב את תאי העור מאזורים כמו בירכיים ומרפקים ולאחר מכן להגיע להתזה.

מומלץ לבוא לטיפול עם בגדים רחבים וכהים היות ולעיתים בתום ההתזה יתכן ובגד בהיר יתלכלך. לאחר ההתזה רצוי לא להתקלח כ 6 שעות.  ובימים שלאחר מכן למרוח מידי יום קרם לחות על מנת לשמר את הגוון. התוצאה המתקבלת היא גוון אחיד, במראה טבעי והכי חשוב בריא!
בשנים האחרונות למרות הטרנד למראה שזוף, אנחנו כבר יודעים שהשמש מסרטנת ומסוכנת לבריאותנו. מכיוון שכך, חברות קוסמטיקה רבות חיפשו ומצאו שלל תחליפים לגוון הנחשק.

מהן השיטות השונות לשיזוף ?
מכונות שיזוף - אחת השיטות המסוכנות לשיזוף, אפילו יותר מהשמש. הקרניים מוקרנות על השוכב במיטת השיזוף (כיום קיימות גם מכונות בהן השיזוף מבוצע בעמידה) בעוצמה גבוהה מזו של השמש ולכן הסכנה משימוש בהן מאוד גבוהה.

כיצד משתזפים במכונה? פשוט מרכיבים משקפי שמש מיוחדות המגנות על עיניים ונכנסים למכונה לחצי שעה.

קרמים/ג'לים/מוסים לשיזוף – חסרונם בכך שרובם צובעים את העור בגוון כתום על גווניו השונים ולא חום זהוב, שוקולדי כפי שמותיר שיזוף אמיתי. על פי רוב המריחה של הקרם אינה אחידה ונראים "פסים" של האצבעות על פני העור.

למרות החסרונות, מדובר בתכשיר בריא ועדיף על קרני השמש המסוכנות.

מגבונים לשיזוף – בשונה מהקרמים, הם משזפים את העור בצורה אחידה.

החסרון הוא שהגוון אינו נשאר לאורך זמן על העור ויש צורך לחדש את המריחה אחת לחמישה ימים – שבוע.
כל עונה שחולפת לאורך השנים, אנו רואים כיצד האופנה משתנה יחד איתה. הצבעים, הגזרות ושמות המעצבים.

דבר אחד בתוך הטרנדים המתחלפים, נשאר ללא שינוי והוא השגעון לגוון עור שזוף.

מהיכן השגעון לשיזוף החל? האם מהידיעה כי קרני השמש מביאות איתן בחשיפה אליהן את ויטמין D, החשוב כל כך להגנה מפני מחלות שונות? אולי מהתשוקה הבלתי פוסקת של אנשים רבים לשוקולד הביאו את רצון לגוון המשכר?

שיזוף בהתזה


קליניקת Beauty Time עומדת לרשותך בכל שאלה
או מלאו פרטיכם ונחזור אליכם
 
לפרטים נוספים חייגו 09-955-96-20

​שעות פעילות
א,ג,ד,ה - 09:00-19:00
ו'- 9:00-14:0,  ב' - סגור

טלפון

09-955-96-20

פקס
09-9559620

כתובתנו
יצחק שדה 26 הרצליה

 
clock6, clock, time, schedule
print2, print, printer